Epilasyon istenmeyen tüylerden güvenli ve hızlı bir şekilde kurtulma yöntemidir.

İğneli epilasyon (elektroliz), 130 yıllık geçmişiyle, halen en etkin ve kalıcı (% 100) epilasyon yöntemi olarak, günümüzde de geçerliliğini korumaktadır. Tedavi edilen bölge ve kıl kalınlığı durumuna göre, ince ve hassas problar aracılığı ile kıl köklerine uygulanan elektrik akımı sayesinde; gelişmekte olan kıl hücreleri geri dönüşümsüz biçimde hasara uğratılır. Bilim adamları, bir asrı aşkın süredir uygulanan elektrolizin, halen rakipsiz olduğunun farkına vararak, en son teknolojilerin yardımıyla yöntemi çok daha kullanışlı, güvenli, etkin ve kolay uygulanabilir hale getirmek için yeni teknolojiler ürettiler. Sistem, kıl kökü harabiyetinin daha kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmesi için bir bilgisayar ve monitör eşliğinde çalışmakta ve kanıtlanmış etkinliği ile, elektroliz tedavisinde yeni bir çığır açtığı düşünülmektedir.

İĞNELİ EPİLASYON AVANTAJLARI;

  • Beyaz renkli kıllar, kızıl renkli kıllar, çok açık sarı renkteki kıllar ve çok çok ince kıllar yarar görmemektedir.
  • Epilasyondan yanıt alınamayan beyaz, çok açık renkli, sarı renkli, çok ince olan ve epilasyondan sonra kalan az sayıdaki kıllar için iğneli epilasyon kullanmak en akıllıca çözümdür.
  • Kullanılan yeni teknolojiler ile artık bu tedavi, şimdiye kadar gerçekleştirilemeyen biçimde güvenlik, konfor ve rahat uygulanabilirlik öğelerini de içermektedir.
  • Erkek veya kadın her iki cinste de; yüz bölgesinde ( yanak, çene, dudak çevresi… ), sırt ve bacaklar gibi geniş bölgelerde, koltukaltı ve genital gibi küçük ama kıl sıklığı fazla bölgelerde; istenmeyen tüyler için kalıcı ve acısız çözüm mevcuttur.
  • Her kıl köküne tek tek girilerek işlem yapılmaktadır.
  • Ancak geniş alanlara uygulamak gerektiğinde iğneli epilasyon zahmetli ve sabır gerektiren bir yöntemdir.
  • Tüm bu bölgeler için epilasyonla birlikte kombine bir şekilde kullanılabilir.
  • Günümüzde, istenmeyen tüylerin bulundukları bölge ve özelliklerine göre değişik varyasyonlar uygulayabilen, dolayısıyla daha etkin bir tedavi gerçekleştirebilme imkanı sunan teknolojiler geliştirilmiştir where to buy cbd.

 

İĞNELİ EPİLASYON ÖNCESİ VE SONRASI DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

İğneli epilasyon öncesi abartılı bir hazırlık süreci gerekmemektedir. En önemlisi kılların uzunluğudur. Cımbız tutacak kadar yani 2-4 mm arası uzunluk idealdir. Uygulama yapılacak bölgede kıl köküne müdahale edecek ağda veya cımbız kullanılmamış olmalıdır.

İğneli Epilasyonu takip eden 24 saat içinde cildin oksijen almasını engelleyen allık, föndoten, parfüm, deodorant vb. gibi kozmetik ürünlerinin sürülmemesi tavsiye edilir. Epilasyondan sonra en az 24 saat cilt sıcak su ve kese ile tahriş edilmemeli, özellikle asit bazlı sabunlar hassas ciltlerde irritasyona ve alerjiye sebep olabileceğinden kullanımından sakınılmalıdır. Ayrıca epilasyonu takip eden 3 gün içerisinde güneşlenmemeli ve solaryuma girilmemelidir. En az 30 SPF (Faktör) Güneş koruyucular mutlaka kullanılmalıdır.

Sibel Kırbaş Beauty

Randevu Al

Ümraniye
Mecidiyeköy
Pendik
Sibel Kırbaş Beauty
Whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Merhaba, Sibel Kırbaş Beauty Güzellik Uzmanı olarak sizlere nasıl yardımcı olabilirim?