Epilasyon

Lazer epilasyonunda ki amaç ise kılı üretmekte olan kök hücrelerinin fonksiyonunu bozmak ve bir daha kıl çıkmasını engellemektir. Tıbbı klinik çalışmalar bu alanda oldukça gelişmiş ve hız kazanmış durumdalar. Epilasyon aracılığı ile yüksek ısı enerjisi kıl köklerine zarar verir ve kıllar artık çıkmamaya başlar. Vücutta istenemeyen kıllar, tüyler hem kadınlar için hem de erkekler için oldukça kötü gözüken estetik bir problemdir. Gelişen teknoloji ile birlikte kıl köklerindeki kıllara yüksek oranda ısı enerjisi verilir. Bu yalnızca tek seansta değil birçok seansta yapılır, bu şekilde kıllar yavaş yavaş azalmaya başlar ve en sonunda biter. 

Lazer Epilasyon Süreci

Lazer tedavisi yapan kişiler bir kaç değişik şekilde sonuç alabilirler. Ya alınan bütün tüyler tamamen biter ilerleyen zamanlarda ve senelerde bu tüyler tekrar çıkmaz. Herhangi bir uygulama gerektirmez. Ya da ilerleyen dönemler de ince ve uzun aralıklar ile çıkar. Belli zamanlarda bu tüylerin tekrar alınması gerekir. Tüyler kesinlikle eskisi gibi çıkmaz. Çok daha az ve seyrek çıkma olasılığı bulunuyor. Tekrar eskisi gibi çıkan tüylerin nedeni ise tedavinin yarım bırakılmasıdır. Yarım bırakılan epilasyon da kıllar eskisi gibi uzamaya başlar. Bazen de düzensiz bir şekilde hormon üretilir. Ergenlik dönemine girmemiş olan bireylere bu tedavi kesinlikle uygulanmaz. Yeni ergenlik dönemine girmiş olan bireyler için uygulanan tedaviler bazen sonuç vermez iken 18 yaşını doldurmuş olan bireylere bu tedavi uygulanır. 

Lazer Epilasyonu Öncesi Yapılmaması ve Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Epilasyon öncesi dikkat edilmesi gereken durumlar oldukça önemlidir. 24 saat içerisinde jilet ile almış olduğunuz kıl köklerine epilasyon aleti daha iyi etki eder. Bu şekilde kıl kökleri neredeyse tamamen alinmiş olur. Tüyler kısaca söylemek gerekirse görünmeyecek şekilde olmalıdır. Ancak ağda ya da cımbız ile alınmaması gerekiyor. Kadınlar için üretilmiş olan epilatör cihazlarını da kullanmamanız gerekiyor. Epilasyon yapacaksanız kıllarınızın biraz uzamasını bekleyin daha sonra jilet ile görünmeyecek şekilde alın ve epilasyon seanslarına bu şekilde gelin. Cihaz kıl köklerine etki eder ve epilasyon işlemi başarılı olur.

Buz Lazer Nedir? Buz Lazer Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler? 

Buz lazer tedavisi sayesinde kızarıklık ve acı hissi daha az oluyor. Diğer lazer kullanımlarında olduğu gibi buzlu lazer kullanımında da belli bir yaş sınırı bulunuyor. On sekiz yaşını tamamlamış bireylerin buz lazer yapmalarında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak yaş aralığı aşağı inince sorunlar meydana gelebilir.  İstenmeyen tüyler vücudun her yerinde çıkabiliyor. Aşırı tüylenme kalıtımsal bir sorun olabilir. Hormonal olabildiği gibi çeşitli ilaçlardan dolayı da vücutta kıllanma meydana gelebilir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak amacı ile çeşitli yöntemler kullanılıyor. Bunlar ağda, tüy dökücü kremler, jilet, ip, cımbız gibi kalıcı çözüm üretmeyen yalnızca günü kurtarmak amacı ile kullanılan ürünlerdir. En faydalı ve yararlı olan uygulama lazer epilasyon yöntemdir. 

Kıl Dönmeleri Nedir? 

Kıl dönmeleri hem kadınlarda hem de erkekler de genel bir problem haline gelmiştir. Kıl dönmeleri genellikle can yakıcı oluyorlar. Batık olan kıllar için ve kıl dönmeleri için en uygun olan tedavi yöntemi lazer epilasyondur. Açık renkli olan beyaz ve sarı tüylere lazer uygulamak doğru bir mantık değildir. Etkili bir yöntem olmayacağı gibi kıllarda artış meydana gelir. Lazer seansı öncesi lazer esnasında ve lazer sonrasında mutlaka vücuda soğuk uygulanmalıdır. Seans sayısı uygulanmış olan bölgeye göre farklılık gösteriyor. Bu seanslar 6 seans ya da 12 seans olarak değişebiliyor. Erkekler de bu süreç biraz daha fazladır. Epilasyon süreci kılın köklerine ve kılın kalınlığına göre süresi uzayabilir. Bazen seanslar da artabilir. Bu hormonlara bağlı olan bir durumdur. 

Lazer Epilasyonun Önemi Nedir?

Lazer epilasyon süreci uzun süren ancak etkili olan bir süreçtir. Kıl kökleri tamamen yok edilir ya da çok ince ve seyrek bir şekilde çıkar. Kılların tamamen yok olması ya da tekrar çıkması epilasyon sürecine bağlı olarak değişir. 

Epilasyon Avantajları Nelerdir?

Epilasyon ciltte bulunan kötü bir görüntüye neden olan kılların yok edilmesi için yüksek ısılı elektrik ile kıl köklerinin yapısını bozuyor. Maliyetli değildir. Kıllar bir daha çıkmaz. Acısızdır, kısa sürede kıllar biter. Kurumumuzdan bu konuda hizmet alabilirsiniz.

Sibel Kırbaş Beauty

Randevu Al

Ümraniye
Mecidiyeköy
Pendik
Sibel Kırbaş Beauty
Whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Merhaba, Sibel Kırbaş Beauty Güzellik Uzmanı olarak sizlere nasıl yardımcı olabilirim?