Leke Akne Bakımları 

Gençlerin %85’inde meydana gelen sivilce, 30’lu ve 40’lı yaşlarda da görülür. Cildin gözeneklerinin tıkanması ile bazı bakterilerin üremesi sivilce oluşumuna ve sivilcelerin büyümesine neden olur. Akne ayrıca çeşitli koşullardan kaynaklanabilir. İlaçlar, deriden aşırı yağ üretimi, iltihaplı sivilcelerin sıkışması ve yaygın iltihaplanma, güneşten ölü deri tabakasının gözeneklerinin tıkanması, enfeksiyona bağlı olarak fazla yağın zamanla yenilenmesi, sigara kullanımı Akne oluşumuna neden olan bir durumdur. Ergenlik, hamilelik, oral kontraseptifler, stres ve adet kanaması gibi hormon düzeylerindeki değişiklikler cilt yapısında değişikliklere yol açar.

Özellikle hormonların ürettiği yağ miktarının artması ve hücrelerin bu yağ gözeneklerinin dış kısımlarında birikmesi sivilce oluşumuna yol açar. Bazı durumlarda yoğun kozmetikler sivilce oluşumuna neden olabilir ve bu da sivilce oluşumunun artmasına neden olabilir. Akne bazı ilaçların yan etkileri sonucu ortaya çıkabilir. Cildin dokusu akne gelişim döngüsünü etkiler. Leke akne bakımları  temizliğin ilk adımıdır. Özellikle sabah ve akşam cildin yapısına uygun bir temizleme jeli ile cildin temizlenmesi önemlidir. Akne ve akneye meyilli cilt sorunlarına çözüm ararken cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza göre ürün ve yöntemler seçmeniz iyi sonuçlar verecektir.

Akneli Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Akneye meyilli cilt hassastır, bu nedenle tahriş edici uygulamalardan kaçınmak ve cildin yağ dokusunu tamamen ortadan kaldırmak önemlidir. Akneli cilt bakımı, cildin PH dengesini bozmayan ürünlerle yapılmalıdır. Cildinizi temizlemek kolaydır ve jel benzeri bir temizleyici tercih ederseniz daha temiz bir cilde sahip olursunuz.

Leke akne bakımları mesleki deneyim ve bilgi ışığında yapıldığında olumlu sonuçlar vermiştir. Özellikle akneye meyilli kaşıntılı cildi, siyah noktaları temizlemeye, jiletle tıraş olmaya, sivilceleri püskürtmeye veya sıkmaya çalışırsanız ciltte kalıcı izler kalabilir. Akneye meyilli cildi temizlerken yağ dengesini izlemek daha pürüzsüz, daha temiz bir cilt sağlar.

Doktor ve uzman tavsiyesi olmadan kulaktan dolma kremler veya antibiyotikler kullanmayın. Akneli cilt bakımı cildin derinlemesine temizlenmesi, fazla yağın alınması ile başlamalı, cilt yağı ve PH dengesine dikkat edilerek uygulanmalıdır. Yağlı cilt akneye eğilimlidir. Daha temiz bir cilt, cildi yüksek kaliteli jellerle dengeleyen cilt bakım ürünlerinden gelir. Yanlış seçilmiş bakım ürünleri sivilce oluşumunun artmasına ve istenmeyen durumlara yol açabilir.

Akneli Cilt Bakımını Kimler Kullanıyor?

Akneye meyilli cildi olan kişiler alkol tüketimini sınırlayarak başlamalıdır. Cildin PH değeri, cildin yapısına uygun bir temizleme jeli ile tedavi edilmelidir. Leke akne bakımları  ve ürün seçimi yalnızca deneyimli bir güzellik uzmanı tarafından veya bir cilt bakım uzmanının önerdiği şekilde yapılmalıdır. Akneye meyilli cildi günde iki kez temizlemek önemlidir. Bu sorunu yaşayan herkesin ergenlik sonrası bir profesyonelin gözetimi ve kontrolü altında akneli cilt bakımı alması gerektiği doğrudur.

Profesyonel leke akne bakımları sonra, kalıcı sonuçlar sağlamak için düzenli bakım uzman tavsiyelerini takip eder. Hem erkeklerin hem de kadınların kendilerini rahat hissedebilecekleri bir uygulamadır. Akne bakımı, nemlendirici ve bakım ürünleri kullanan el cihazlarında uzmanlar tarafından sağlanmaktadır.

Akneli Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Leke akne bakımları  özelinde sivilceli cilt, kişilerin istemediği ve umursamadığı görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur. Bir uzman gözetiminde ve gözetiminde cilt analizi yapıldıktan sonra uygun tedavi ile sivilceler için cilt bakımı yapılacaktır. Bitkisel içerik kullanan, yağ üretimini azaltan ve yağ üretimini azaltan ürünlerle üretilmiştir. Akneli dönemlerde günde en az 3 litre su tüketerek, makyaj ve benzeri uygulamalardan kaçınarak sivilceleri önler. Temizledikten sonra tonik uygulamak gözenekleri daraltmaya ve bakterilerden korumaya yardımcı olur.

Yağlı yiyeceklerden kaçınmak, yüksek kalorili ürünlerden kaçınmak ve zararlı güneş ışınlarından koruyucu kremler kullanmak akne gelişimini önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca lazer ışını kullanılarak lazerin ısı enerjisi sivilceleri kurutur, cildin yağ dengesini gevşeterek cildin onarım hücrelerini uyarır ve daha pürüzsüz bir cilt oluşumunu sağlar.

Lekeli Cilt Bakım Fiyatları

Leke akne bakımları  fiyatları kişiden kişiye ve ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Yüz, kol ve sırtın bir veya birden fazla bölgesine yapılan uygulama seans sayısı dikkate alınarak fiyatlandırma belirlenir. Uygulamayı yürüten uzmanların bilgi ve deneyimleri ile uygulama merkezinin bulunduğu eyalet ve ilçelerde kullanılan ürün çeşitleri akneli cilt bakım fiyatlarına doğrudan etki etmektedir. Uygulamadan önce uzman garip soru hakkında detaylı bilgi verecektir.

 

Sibel Kırbaş Beauty

Randevu Al

Ümraniye
Mecidiyeköy
Pendik
Sibel Kırbaş Beauty
Whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Merhaba, Sibel Kırbaş Beauty Güzellik Uzmanı olarak sizlere nasıl yardımcı olabilirim?