Lenf Drenaj

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavi yöntemlerinden biri olan lenf drenaj;  vücuda basınçlı biçimde masaj yapan cihazlar ile lenfatik ve venöz dolaşım gayet hızlandırılmış olur, bununla beraber damarlar arasında biriken sıvı da drene edilir. Lenf drenaj işlemi, ödem azaltma, bölgesel incelme, selülit giderme veyahut vücut sıkılaştırma için uygulanılan bir yöntem şeklidir. Lenf drenaj masajı, lenf drenaj cihazı yardımı ile cilt yüzeyine doğru oldukça hafif, yavaş ve ritmik şekilde uygulanır.

Lenf drenaj, özellikle selülit ve bölgesel biçimde meydana gelen kilo fazlalıklarına sebebiyet veren ödem ve aynı zamanda toksinlerin idrar yolu aracılığı ile vücuttan atılma işlemine yardımcı olur. Bu tedavi sayesinde parça parça olan yağların lenf sistemine aktarılarak vücuttan dışarı atılması hedeflenir. Lenf drenaj işlemi ayrıyetten dolaşım sistemini düzenleyip, hücrelere daha yoğun biçimde ve düzenli şekilde kan akışı sağlayarak metabolizmanın hızlı çalışmasını ve cildin gayet sıkı hale gelmesini sağlar.

Lenf Drenaj Ne İşe Yarar?

Lenf drenaj tedavisi lenf drenaj cihazı yardımı ile  uygulanır. Lenf drenaj masaj işlemi vücudun çok farklı bölgelerine yoğun bir biçimde uygulanan masaj bir tür masaj tekniğidir. Bu uygulanan masaj tekniği lenf sisteminin oldukça düzenli çalışmasına olanak sağlar. Bu lenf drenaj uygulaması dolaşım bozukluğu bulunan  belirli bölgelere uygulanabileceği gibi  aynı zamanda tüm vücutta da uygulama yapılabilir.

Lenf drenaj işlemi vücutta meydana gelmiş ödemlerde, selülit sıkıntılarında, zayıflama amacı ile vücutta bulunan toksin maddelerin vücut dışarısına atılmasında, kabızlık veyahut hazımsızlık şikayetlerinde, menopoz sıkıntılarında ve aynı zamanda ameliyat sonrası meydana gelebilecek birtakım problemler de uygulanan bir yöntemdir.

Lenf Drenaj Cihazı

Lenf drenaj tedavisi lenf drenaj cihazı yardımı ile uygulanan bir işlemdir. Lenf drenaj cihazı hava basınçlı olan vücut masaj kıyafeti ile silikon hortum, 16 airbag ve 5 adet tulumdan oluşan bir cihazdır. Dijital kullanıma en üst düzeyde sahip olan lenf drenaj cihazları oldukça sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Ayrıca lenf drenaj cihazlarında basınç, kullanıcı kişi tarafından ayarlanabilir özelliğe sahiptir.

Lenf drenaj cihazı yardımı ile kişinin istenen bölgesine basınç uygulanır. Vücut masaj kıyafeti aralıklı biçimlerde şişirilir. Odacıkların şişirilme işleminden hemen sonra tüm bölmeler aynı anda söner. Bu şekilde lenf tedavi işlemi gayet etkin bir biçimde gerçekleşmiş olur.

Lenf drenaj  cihazı, bölgesel olarak zayıflama ve vücut sıkılaştırma işlemlerinde daha etkili sonuçlar elde etmek amacı ile  Power plate, Kavitasyon, Radyo Frekans, Elektroterapi gibi birden fazla yöntemler ile beraber uygulanabilir. Bu şekilde Lenf drenaj işlemlerinde  çok daha etkili ve daha çok verimli sonuçlar elde edilmiş olunur.

Lenf drenaj cihazları ayaklı veyahut portable şeklinde piyasada yer almaktadır. Lenf drenaj cihaz fiyatları için belli bir fiyat aralığı söylemek doğru olmaz çünkü lenf drenaj cihaz fiyatları bu cihazların özelliklerine bağlı olarak  değişkenlik gösterir, bu yüzden standart bir fiyatı yoktur. 

Lenf Drenaj İşlemi Kimlere Uygulanır?

Lenf drenaj işlemi; Aşırı biçimdeki  dolaşım bozukluğu olan kişiler dışında herkese uygulanabilen bir işlemdir.

Lenf Drenaj İşlemi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Lenf drenaj işlemi gevşemiş kas dokusu sorunlarında ve vücut sarkıklıklarının meydana geldiği durumlarda toparlanması amacı ile;

  • Hamilelik sonrasın da gelişmiş olan varis sıkıntılarında,  ödem  (su toplanması) problemlerinde ve sarkıklık durumlarında
  • Kilo sorunlarında
  • Selülit problemlerinde,
  • Ve lenf akımının düzenli biçime getirilmesinde kullanılabilir.

Lenf Drenaj Uygulamasının Faydaları

Lenf drenaj işlemi lenfatik dolaşımı hızlandırır. Kan dolaşımı gayet dengeli biçimde hızlanmasına yardımı olur. Bunların dışında;

  • Selülit problemine sebebiyet veren  dokular arası birikmiş olan yağları, lenf sistemine katılarak vücuttan atılmasını sağlar ve bu sayede selülit  problemi gözle görülür şekilde azalır.
  • Kavitasyon gibi yağ yakım işlemlerinden sonra parçalanmış biçimdeki yağların vücuttan atılıp uzaklaştırılmasına  son derece yardımcı olur
  • Lenf drenaj işlemi sayesinde hücrelere daha fazla oksijen gider ve cilt oldukça canlanır
  • Vücutta birikmiş olan istenmeyen atık maddelerin vücuttan uzaklaştırılma işlemi hızlanır ve aynı zamanda detoks etkisi yaratır
  • Yarattığı masaj etkisi ile vücut gayet rahatlar

Sağlık açısından pek çok faydası bulunan ve oldukça basit bir işlem ile kişiye istediği avantajı sunan lenf drenaj  hizmetini gönül rahatlığı ile kurumumuzdan alabilirsiniz.

 

Sibel Kırbaş Beauty

Randevu Al

Ümraniye
Mecidiyeköy
Pendik
Sibel Kırbaş Beauty
Whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Merhaba, Sibel Kırbaş Beauty Güzellik Uzmanı olarak sizlere nasıl yardımcı olabilirim?