Kirpik Liftingi 

Son dönemlerde oldukça popülerleşen kirpik lifting, tercih eden kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Aynı zamanda influencerlar tarafından da tercih edilmektedir. Bu uygulama, hem evde hem de güzellik merkezlerinde uygulayarak kirpiklerin daha uzun ve hacimli gözükmesini sağlar. Bir güzellik uygulaması olarak bilinen lifting aynı zamanda kirpik keratin bakımı olarak da bilinmektedir. Birkaç seansta yapılan kirpik keratin bakım uygulaması kalıcılığını1-2 ay sürdürmektedir.  

Kimler Kirpik Lifting Uygulamasını Tercih Edebilir? 

Doğal kirpiklerin köklerine uygulanan kirpik keratin bakım uygulaması, kirpiklerin daha uzun ve dolgun gözükmesi için yapılan bir güzellik bakım uygulamasıdır. Uygulama hijyen kurallarına uyan ortamlarda yapılması gerekir ve aynı zamanda doğru ve kaliteli malzemelerin kullanılması gerekir. Kirpik lifting uygulaması yaklaşık 50 dakika sürer kalıcılığı ise yaklaşık olarak 1-2 aydır. Hacimsiz ve az kirpiklere sahip olan kişiler kirpik keratin bakım uygulamasını tercih edebilir.

Hacimli ve dolgun kirpiklere sahip olan kişilerde bu uygulamadan faydalanabilir. Uygulamadan hemen önce göz makyajı güzel bir şekilde temizlenir daha sona uygulama aşamasına geçilir. Uygulamadan önce eğer gözünüzde arpacık, alerji veya tahriş gibi sorunlar varsa öncelikle bu sorunların geçmesi gerekir ardından uygulama aşamasına geçilmesi gerekir. Kirpik keratin bakım uygulaması için kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz.  

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır? 

Kirpik keratin bakım uygulaması için öncelikle varsa göz makyajı temizlenir. Göz ve çevresi temizlendikten sonra uygulama aşamasına geçilir. Hijyen kuralları içerisinde yapılmasına dikkat edilmelidir. Kirpik keratin bakım uygulaması için öncelikle kirpik çizgisine silikon bir ped yapıştırılır. Daha sonra kirpikler geriye doğru taranır. Kirpikler geriye doğru kıvrıldıktan sonra bu kıvrıklığı korumak için bazı solüsyonlar uygulanır. Solüsyon uygulanan kirpikler yaklaşık olarak 20-25 dakika kadar bekletilir.

Bu aşamada solüsyonların tüm kirpiklere eşit bir şekilde sürülmesine dikkat edilmeli ve ardından tek tek ayırılır. Bir diğer aşamada ise kirpiklere başka bir solüsyon uygulanır ve ardından tekrar 20 dakika bekletilir. Son aşama olarak keratin yüklemesi yaparak kirpik lifting uygulaması tamamlanır. Bu uygulamanın tamamı yaklaşık olarak 50 dakika sürmektedir.  

Kirpik Lifting Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar? 

Eğer kirpik keratin bakım uygulaması yapmayı düşünüyorsanız bu uygulamanın kimyasal bir işlem olduğunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Yani çok hassas bir cilde sahipseniz uygulamada kullanılacak malzemeler gözünüzde ve göz çevrenizde bazı reaksiyonlara neden olabilir. Bunlara ek olarak hijyen ortamı içerisinde uygulama yapılmasına dikkat edilmelidir. Kirpik lifting uygulamasından önce mutlaka göze ve çevresi temizlenmelidir. Göz makyajı varsa kalıntı kalmayacak şekilde temizlenmeli ve ardından uygulamaya geçilmelidir.

Eğer lens kullanıyorsanız uygulama öncesi lensler mutlaka çıkarılmalıdır. Aksi takdirde bazı göz rahatsızlıklarına neden olabilir. Kirpik keratin bakım uygulaması kalıcılığını yaklaşık olarak 1-2 ay sürdürmektedir. Kalıcılığını daha fazla sürdürmek için çok özenli davranılmalıdır. İlk 12-14 saat göz makyajı yapılmamalıdır. Lifting uygulaması için kurumumuzdan destek alabilirsiniz.  

Kirpik Lifting Uygulamasının Zararları Var Mı? Zararları Nelerdir? 

Kirpik dolgunlaştırmak için yapılan bu uygulama kadınla tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Kirpik lifting uygulaması yaptıran her 10 kadından 9’u memnun kalıyor. Uygulama sırasında her ne kadar kimyasal malzemeler kullanılıyor olsa da hijyenik bir ortamda uygulama yapılmasında hiçbir sorun teşkil etmiyor. Fakat söz konusu göz olduğunda ekstra dikkat edilmesi gerekir. Eğer alerjik ve hassas bir cilde sahipseniz kirpik keratin bakım uygulaması yaptırmadan önce mutlaka bir kez daha düşünmelisiniz.

Güzellik merkezlerinde uygulanabildiği gibi evde de kendiniz yapabileceğiniz bir güzellik uygulamasıdır. Ancak uygulama sırasında çok dikkat edilmelidir. Lens kullanıyorsanız lensler çıkarılarak uygulama yapılmalıdır. Daha fazla bilgi almak için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.  

Kirpik Lifting Uygulaması Fiyatı  

Çok hassas bir cildiniz var ise veya alerjiniz, göz çevrenizde herhangi bir tahrişin olması durumunda kirpik keratin bakım uygulamasından önce mutlaka bir kez daha düşünülüp karar verilmesi gerekir. Keratin bakım uygulamasında merak edilen bir diğer soru ise fiyat bilgisidir. Kirpik lifting uygulaması için bir fiyat aralığı vermek ne yazık ki mümkün değildir. Her yıl bazı sebeplerden kaynaklı olarak fiyat bilgisinde bazı farklılıklar görülebilmektedir. Detaylı bilgi ve fiyat bilgisi almak için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.  

 

Sibel Kırbaş Beauty

Randevu Al

Ümraniye
Mecidiyeköy
Pendik
Sibel Kırbaş Beauty
Whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Merhaba, Sibel Kırbaş Beauty Güzellik Uzmanı olarak sizlere nasıl yardımcı olabilirim?