Cilt Bakımı 

Cilt bakımı, günlük olarak ihtiyaç duyulan bir durumdur. Hergün cilt temizliği ve nemlendirme gibi işlemler yapılır. Bir de profesyonel cilt bakımı vardır. Bu cilt bakımı işin uzmanları tarafından yapılır. Cilt bakım uzmanları kişiye özel olarak cihazlar ve malzemeler kullanılır. Profesyonel olarak cilt bakımı yapılmasının amacı, cildin derinlerine inmek, gözeneklerin açılıp, hava almasını sağlamaktır. Ayrıca kırışıklık bakımı ve besleme gibi işlemlerde yapılır. Evde kullanılan malzemeler, günlük bakım için yeterlidir fakat yüzeysel olarak bir bakım sağladığı söylenebilir. Aradaki farkı bir uzmana bakım yaptırarak anlamak mümkündür. Cilt bakımı çok önemlidir. Hem günlük bakımlar, hem de medikal, yani tıbbi bakımlar ihmal edilmemelidir. Düzenli olarak cilt bakımı yaptırılırsa, ciltteki değişim zamanla gözle görülür bir hâle gelir.

Cilt bakımı, sanıldığı gibi çok pahalı değildir. Yapılacak işleme göre de değişiklik gösterir. Haftalık ya da aylık gibi periyodlar şeklinde yapılabilir. Bilindiği üzere düzenli yapılan bakımlar olumlu sonuç verir. Kısa süre de pürüzsüz bir cilde kavuşmak kolay olur. Ciltte en çok görülen problemler; nemsiz olması, mat olması ya da leke ve akne gibi sorunlardır. Daha genç yaş grubu ise cilt besleme, siyah nokta ve canlandırma gibi bakımlar yaptırabilir.

Profesyonel bir cilt bakımı ile tüm cilt sorunlarından kurtulup, sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Peeling gibi bakımlar sayesinde ölü deriler ciltten atılır, sağlıklı cilt ortaya çıkar. Cildini çok beğendiğiniz çoğu kişi büyük ihtimalle cilt bakımı yaptıran kişilerdir. Cilt nefes aldığı ve kan dolaşımı hızlanır, bu sayede kırışıklık oluşumu engellenmiş olur. Gözeneklerin temizlenmesi ile de sebum miktarı azalır ve sivilce akne oluşumunu engellenir. Kullanılan kaliteli cihazlar ve ürünler sayesinde, cilt son derece sağlıklı bir hale gelir.

Cilt Bakımının Özellikleri Nelerdir?

Cilt bakımı ile cildin hem dışını hem de alt katmanlarını temizlemek ve beslemek mümkündür. Biriken yağlar ve kir en önemli sorulardan biridir. Öncelikle cildi temizlemek daha sonra da kaybedilmiş olan nemi geri kazandırmak gerekir. Her kişiye özel bit ürün seçilir. Kişinin cilt sorunu, yaşı ve cinsiyeti bu konuda önemlidir. Ayrıca dermatolojik testlerden geçmiş ve alerjik olmayan ürünler tercih edilir. Cilt bakımı düzenli olarak yapılsa da her gün kirler birikir. Bu da zamanla cilt problemlerine davetiye çıkarır. Cilt bakımının bilinen bir yan etkisi bulunmaz. Cilt için oldukça faydalıdır.

 Cilt Bakımı Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Düzenli ve profesyonel olarak cilt bakımı güzel ve sağlıklı bir cilt için çok önemlidir Cilt bakımı her zaman önemlidir ve cilde yatırım yapmaktan hiç bir zaman zarar gelmez. Vücut sağlığı kadar, cilt sağlığı da çok önemlidir. Cilt bakımı yapıldığında aşağıdaki faydaları görebilirsiniz;

  • Cilt kırışıklığı önlenir, cilt derinden temizlenir
  • Gözenekler açılır ve akne oluşumunu engellenir
  • Cildin kan dolaşımı hızlandığı için, daha hızlı yenilenir ve genç kalır
  • Ciltte nem sorunu olmaz ve parlak durur
  • Lekeler giderilir, ölü deri atılır
  • Cilt daha elastik ve gergin olur.

Cilt Bakımı Kaç Yaş İçin Uygundur?

Cilt bakımı yaptırmak isteyen pek çok kişi vardır. Ne kadar aralıklarla yapıldığı da önemlidir. Eğer düzenli olarak cilt bakımı yaptırmak isterseniz, 15 günde bir uygundur. Bazen cildin durumuna göre, daha sık da yapılabilir. Genel de aylık bakım idealdir ve tavsiye edilir. Bunun yanı sıra, günlük temizlik ve nemlendirme ihmal edilmemelidir. Herkesin öncelikle cilt tipini ve sorununun ne olduğunu bilmesi çok önemlidir. Cilde uymayan yanlış ürünler kullanmak, hiç bir zaman başarılı sonuç vermez. Bundan dolayı, cilt bakım ürünleri satın alırken, cilt tipi ve problemi göz önünde bulundurulmalıdır. Cilt bakımı genel de 20 yaş ve üzeri için tavsiye edilir. Onun öncesinde sorunu olanların mutlaka bir cilt doktoruna gitmesi daha uygun olacaktır.

Cilt Bakımı Fiyatları

Cilt bakımı fiyatları ilgili kişiler tarafından merak edilir ve bu konuda sık sık araştırmalar yapılır. Fiyatlar yaptırdığınız bakıma göre değişiklik gösterir. Genel de herkese hitap edecek, uygun fiyatlı seçenekler sunulur. Nereden hizmet aldığınız da çok önemlidir. Siz de isterseniz, iletişim kurarak, fiyatlar ve detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sibel Kırbaş Beauty

Randevu Al

Ümraniye
Mecidiyeköy
Pendik
Sibel Kırbaş Beauty
Whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Merhaba, Sibel Kırbaş Beauty Güzellik Uzmanı olarak sizlere nasıl yardımcı olabilirim?