Kalıcı Makyaj 

Makyaj yapmak estetik olarak hoş bir görüntü sağlar. Ayrıca yüzdeki vurguyu arttırır. Çok eskiden yıllardan bu yana farklı yöntemler ile yapılmış olan bir uygulamadır. Geçmişten bu güne kadar birçok aşamadan geçmiştir. Son olarak makyaj dünyasında kalıcı makyaj popüler olmaya başlamıştır. Birçok kişi kalıcı makyaj hakkındaki detayları merak eder.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj doğal tenlerin ve minerallerin deri altına işlenmesi ile yapılan bir tekniktir. Mikro pigment uygulaması ile yapılır. Kalıcı makyaj uygulaması yapılırken, tek kullanımlık iğneler tercih edilir. Deri altına uygulanan renkler doğaldır ve kokusuzdur. Ayrıca herhangi bir katkı maddesi de bulunmaz. Kalıcı makyaj uygulaması, micropigmentasyon ve microblanding yöntemi ile yapılır. Micropigmentasyon yönteminde bazı ayrıcalıklar vardır.

İlk kalıcı makyaj uygulaması bu teknik ile yapılmıştır. Kullanılan makina, dövme makinasına benzerdir. Cihazın ucunda iğneler bulunur. Seçilmiş olan renkler deri altına işlenir. Microblanding yöntemi de yine ucu iğneli olan, kalem şekildeki bir cihaz ile yapılır. Bu kalem ile seçilen renkler deri altına aynı şekilde işlenir. İki yöntem de tercihe bağlı olarak uygulanır. Kalıcı makyaj uygulaması genel olarak; dudak, göz ve kaş bölgesine yapılır.

Kalıcı Kaş Makyajı

Kaşlar çok önemlidir. İnsanların yüz ifadesini belirler. Bu yüzden mümkün olduğunca yüz şekli ile uyumlu ve düzgün olması gerekir. Kaşlar eğik olursa ya da seyrek olursa, bakışlar vurgulu olmaz. Ayrıca doğal yöntemler ile de şekil almıyorsa kalıcı Makyaj iyi bir çözüm olacaktır. Kalıcı makyaj olan kalıcı kaş uygulaması kişinin isteği de göz önünde bulundurarak yapılır. İstediği kaş şekli verilir. Ardından hangi teknik uygulanacaksa ona göre işlem yapılır.

Kalıcı Dudak Makyajı

Kalıcı dudak makyajı ile kişi dudaklarını daha ön plana çıkarabilir. Bazen dudaklarda bir şekil olmaz ve ruj sürülse dahi güzel durmaz. Böyle durumlarda kalıcı makyaj uygulaması tercih edilir. Herhangi bir dolgu işlemi değildir. Sadece dudak etrafına kontur işlemi yapılır. Özellikle dudak rengine yakın bir renk tercih edilir. Dudaklar abartı değil, doğal bir görünüme kavuşur. Uygulama sonrası mümkün olduğunca dudak makyajı yapmamaya özen gösterilmesi gerekir. Yaklaşık bir hafta içinde işlem oturur ve tam şeklini alır. Daha sonra istediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz.

Kalıcı Eyeliner Uygulaması

Kalıcı makyaj denildiği zaman ilk akla gelenlerden biri de eyeliner uygulamasıdır. Eyeliner göz makyajının vazgeçilmez bir parçasıdır. Gözleri istenilen boyutta gösterir. Farklı şekiller ile eyeliner uygulaması yapılır. Kalıcı eyeliner uygulaması 2 seneye kadar kalabilir. Bu süre içinde genel de herhangi bir sorun yaşanmaz. Daha sonra ihtiyaç duyarsanız, yenileme işlemi yapılabilir.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Dayanır?

Kalıcı makyajın dayanıklılık süresi değişiklik gösterir. Kişiden kişiye değişir. Özellikle yaş durumu, cilt yapısı, çevresel faktörler gibi sebeplere bağlı olarak, dayanıklılık süresi değişir. Esmer kişilerde cilt daha hızlı yenilenir bu yüzden kalıcı makyaj daha az dayanabilir. Açık tenli kişilerde daha uzun gittiği görülmüştür. Ayrıca kalıcı makyajın nereye uyguladığı da çok önemlidir. Buna göre de kalıcılık süresi değişir. Uygulanan teknik de önemli bir detaydır. Mikropigmentasyon işlemi, microblanding yöntemine göre daha dayanıklıdır.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanmaz?

Kalıcı makyaj uygulaması oldukça sağlıklıdır. Güvenli bir işlem olduğu söylenebilir. Bazı durumlarda bazı kişilere yapılması tavsiye edilmez. Hamileler, emzirme döneminde olan kadınlar, kalıcı makyaj uygulaması yapılacak alanda yara ya da mantar olması, cilt tedavisi görenler, kanser hastaları, kronik hastalar için tavsiye edilmez. Kalıcı makyaj yapılırken kullanılan cihaz ve ürünlerin kalitesi de çok önemlidir. Mümkün olduğunca bu konu da profesyonel yerlerden hizmet almak gerekir. Risk alınacak bir konu değildir.

Kalıcı Makyaj Zararlı Mı?

Kalıcı makyaj zararlı mı diye çoğu kişi tarafından merak edilir. Güvenli ve sağlıklı bir uygulamadır. Yapıldığı yer çok önemlidir. Tek kullanımlık malzemelerin tercih edilmesi gerekir. Ayrıca kullanılan renklendirici malzemelerin de katkısız ve doğal olması gerekir. Anti alerjik ürünler tercih edilmelidir. Kalıcı makyaj yapılırken ortam ne kadar hijyenik olursa o kadar iyidir. Bu konu da uzman kişilerin yapması güven problemi yaratmaz. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için kurumumuzla iletişim kurabilirsiniz. 

 

Sibel Kırbaş Beauty

Randevu Al

Ümraniye
Mecidiyeköy
Pendik
Sibel Kırbaş Beauty
Whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Merhaba, Sibel Kırbaş Beauty Güzellik Uzmanı olarak sizlere nasıl yardımcı olabilirim?